معرفی مدارس

در حوزه علمیه چهارباغ اصفهان چه می‌گذرد


مدیر حوزه علمیه امام صادق چهارباغ اصفهان با تشریح فعالیت های این مدرسه از راه اندازی مرکز پاسخگویی به سؤالات شرعی و شبهات دینی خبر داد. به گزارش خبرگزاری رسا، حجت الاسلام عبدالمجید خطاط، به تشریح برنامه های مدرسه چهارباغ اصفهان پرداخت و گفت: فعالیت های حوزه علمیه امام صادق چهار باغ اصفهان شامل دو […]

بلاگ‌چرخان طلاب

برخورد آیت الله العظمی وحید خراسانی با بی احترامی به خلفاء اهل سنت

اختصاصی روات حدیث: آیت الله العظمی وحید خراسانی در درس خارج فقه امروز خود، بی احترامی به خلفاء اهل سنت را مردود شمرد و از شاگردان خود خواست از این گونه اعمال خودداری کنند.

به گزارش خبرنگار روات حدیث، صبح امروز در حاشیه برگزاری درس خارج فقه آیت الله العظمی وحید خراسانی، با نهی از بی احترامی به خلیفه دوم اهل سنت، از شاگردان خود خواست همانند گذشته، از توهین به خلفا اهل سنت پرهیز کنند.

ماجرا از آنجا آغاز شد که آیت الله العظمی وحید خراسانی در حین درس، روایتی از کتاب تفسیر کبیر امام فخر رازی را قرائت کرد و در حین قرائت این روایت، درباره خلیفه دوم اهل تسنن، عمر بن خطاب، پس از نام وی، عبارت (رضی الله عنه) را به کار برد. پس از این عده‌ای از طلاب با صدای بلند کلماتی را خطاب به خلیفه دوم بیان کردند که این عمل با واکنش صریح حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی روبرو شد.

خبرنگار روات حدیث، گزارش کرده است که در این هنگام، مرجع تقلید شیعیان، با عصبانیت خطاب به طلاب توهین کننده گفت: مگر نگفته بودم سر درس من از این گونه کلمات به کار نبرید!

این واکنش آیت الله العظمی وحید خراسانی نسبت به توهین به مقدسات اهل سنت، در گذشته به طور صریح توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی و دیگر مراجع نیز تایید شده است چرا که لزوم حفظ وحدت میان شیعه و سنی در این برهه حساس تاریخی که اسلام از سوی دشمنان فراوانی مورد حمله آشکار و پنهان قرار دارد، بر کسی پوشیده نیست.

همزمانی این واکنش آیت الله العظمی وحید خراسانی با ایام سوگواری شهادت بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا (س) می تواند نشان از عدم جواز توهین به خلفا و مقدسات اهل سنت در پوشش احترام و ارادت به اهل بیت (علیهم السلام) باشد. چرا که هر گونه توهین و عمل نادرست، پیامدهای ناگواری در دیگر کشورهای اسلامی خواهد داشت.

دیدگاه ها (۶۲)

سعید

اردیبهشت ۳م, ۱۳۹۰ در ۹:۲۸ ب.ظ    


یکی از مدعیان شاگردی و اظهار ارادت به این مرجع بزرگوار و آگاه کسی است که در کسوت روحانیت با راه انداری شبکه ماهواره ای از آمریکا برنامه هایی سبک و دور از شان و منزلت فرهنگ اهل بیت (ع) اجرا می کند و با ایجاد تفرقه بین پیروان مذاهب اسلامی به مسئولان نظام مقدس اسلامی نیز توهین می کند.
البته ما حساب اهل سنت را از وهابی های جنایتکار همچون آل سعود و آل خلیفه جدا می دانیم.

سید

اردیبهشت ۴م, ۱۳۹۰ در ۳:۳۶ ب.ظ    


حفظه الله ان شاء الله
ایشان به واقع امروز زعیم حوزه علمیه قم و ایران هستند و نماد شیعه که ضمن احترام به دیگر مذاهب و ادیان به اصول خود پای بند است و حتی ذره ای عقب نشینی نمی کند! تعصب ایشان بر مراسم مذهبی شیعه نظیر عزاداری بانوی دو عالم(س) و امیر المومنین (ع) در کنار حفظ احترام اهل سنت گوشه ای از اقیانوس وجود این مرد الهی است! امیدواریم همه از ایشان متابعت کنند و از زعیم شیعه فراتر نروند!

بلوچ

اردیبهشت ۴م, ۱۳۹۰ در ۴:۱۰ ب.ظ    


خوشحال کننده است
اولین گام در راستای به وجود آوردن وحدت را ایشان برداشتند و نشان دادند که خواستار اتحاد مسلمانان هستند

العبد

اردیبهشت ۴م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۴۲ ب.ظ    


من که نمیتونم این خبر را باور کنم.

جمال

اردیبهشت ۵م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۴۷ ق.ظ    


من موافق نتیجه گیری نهایی شما نیستم
اولا این اتفاق در این روز تفتاده است و ربطی به همزمانی با مناسبتی ندارد.
اگر نیمه شعبان یا هفده شوال هم بود ایشان این تذکر را می دادند.
ثانیا مواضع و سخنرانی ها و نقد ها و مخالفت های صریح و بی پروا ـ والبته مستدل ـ ایشان کاملا مشهود است.
نیازی به تشبث به این جملات بدون مقدمه و موخره نیست.

طاهر

اردیبهشت ۵م, ۱۳۹۰ در ۲:۱۴ ق.ظ    


بسیار امید وار کننده بود .کاش همه علمای شیعه جرات برخورد با چنین کارهایی که همواره علنا یا در خفا نسبت به اصحاب پیامبر روا داشته می شود را داشتند و گامی موثر در اتحاد اسلامی بر می داشتند .بیاد داشته باشید این گونه برخورد هانقشه دشمنان را در ایجاد شکاف بین مسلمین نقش بر اب کرده و چهر نظام ایران را در بین دیگر کشور های اسلامی مثبت نشان خواهد داد .کاش ایشان و دیگر علماسعیی مداوم در از بین بردن این کج اندیشیها می نمودند .در هر حالبعنوان یک سنی ایرانی بسیار خوشحال شده واز ایشان قدر دانی می کنم .

DURMHD

اردیبهشت ۵م, ۱۳۹۰ در ۲:۲۴ ق.ظ    


ازجناب حضرت وحیدبسیار ممنونم. واز طرف خود ودیگر اهل سنت دوستدارنظاماز ایشان تشکر می کنم وامید وارم تداوم این گونه حرکات مثبت قلوب مسلمانان را به همدیگر مانوس تر گرداند واز ایشان ودیگر علمای اهل تشیع خواستاریم سعی مجدانه بفرمایند تا اینگونه اعمال غیر اخلاقی از جامعه رخت بر بندد.همچنین کوشش نمایند تا حقایق تاریخی در رابطه با اصحاب گرامی رسول اکرم بیشتر در میان جامعه مطرح گردد.با سپاس از ایشان ودیگر دانشمندان واقع بین سنی وشیعه .

فاطمه ایرانی

اردیبهشت ۵م, ۱۳۹۰ در ۲:۳۰ ق.ظ    


ایشان همواره نشان داده اند که عالمی دانشمند ودوستدار اتحاد اسلامی هستند .خداوند ایشان را از جمیع بلایا محفوظ بدارد .امین

یاسین

اردیبهشت ۵م, ۱۳۹۰ در ۹:۲۹ ق.ظ    


از جناب آیت الله وحید به مناسبت این فتوای جدید در این برهه ی حساس بسیار سپاس گذاریم و امیدواریم که دیگر مراجع و بزرگان شیعه نیز از ایشان بیاموزند و نظر خود را با کمال شهامت بیان دارند و رسانه ی ملی نیز این گونه فتاوا و بیانات گهربار را بازتاب دهند باشد که گامی شود در راستای احیای اخوت اسلامی و پیروزی اسلام و مسلمین جهان

ف.ر

اردیبهشت ۵م, ۱۳۹۰ در ۱۰:۱۴ ق.ظ    


چرا خبر را اینگونه نقل می کنید؛آن طلاب محترم چه کلماتی را خطاب به خلیفه دوم بیان کرده اند آیا لعن کرده اند اگر لعن کرده اند که همان کار حضرات معصومین (ع)را انجام داده اند.

رحمان

اردیبهشت ۵م, ۱۳۹۰ در ۱۰:۱۶ ق.ظ    


اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد

ali

اردیبهشت ۵م, ۱۳۹۰ در ۱۰:۲۴ ق.ظ    


وقتی ولایت معصوم(ع)وولایت غیر معصوم(ع)را با هم مخلوط کنیم کار به اینجا هم می کشد.!

امید

اردیبهشت ۵م, ۱۳۹۰ در ۱۰:۲۹ ق.ظ    


اگر همین طور ادامه بدهیم بزودی همه شیعیان با اهل سنت وحدت پیدا می کنند!(شیعیان با اهل سنت نه اهل سنت با شیعیان!)

طالب

اردیبهشت ۵م, ۱۳۹۰ در ۱۰:۴۹ ق.ظ    


وحدت وحدت!!! اگر وحدت به قیمت دعا کردن به عمر باشه؛ انالله وانا الیه راجعون.

رضا

اردیبهشت ۵م, ۱۳۹۰ در ۱:۴۴ ب.ظ    


سلام من یه سیستان وبلوچستانی هستم از دیار شهیدان کیخا و گلدوی
از همون جایی که عبدالمالک ریگی با کارهاش باعث بهم ریختن زندگی و آرامش افراد این دیار ولایت مدار شد با عنوان جندالله که زندگی این مردم رو با ناجوانمردیها و انفجارهای انتحاری و فتوای علما اهل سنت به بدترین شیوه ممکن ناامن می کرد و الان شیعه ها رو می کشن و ما …
من خطابم به برادران اهل سنته بیاید با معارف ناب شیعه اشنا بشید تا بفهمید ما واقعا هیچ موقع توهین رو جایز نمی دونیم
یاعلی

علی

اردیبهشت ۷م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۳۱ ق.ظ    


آن طور که من در سایت های خبری دیدم منشا این خبر شما هستند ولی من به شدت به نحوه گزارشگری خبر به وسیله شما اعتراض دارم پس اشکالاتی که شما در متن آن را نوشته اید در پرانتز می نویسم ودر نظر بعد علت این سخن آیه الله وحید را می نویسم:
حضرت آیت‌الله شیخ “حسین وحید خراسانی” در درس خارج فقه امروز خود، بی‌احترامی به خلفای اهل سنت را مردود دانست (کجا آیه الله وحید این سخن را گفتند فقط گفتند درس این کار را نکنید نه مطلقا)و از شاگردان خود خواست از این گونه اعمال (چرا ننوشتند در حین درس)خودداری کنند.

گفتنی است که در حاشیه برگزاری درس خارج فقه حضرت آیت‌الله وحید خراسانی، ایشان با نهی از بی‌احترامی به خلیفه دوم اهل سنت، از شاگردان خود خواست همانند گذشته، از توهین به خلفای اهل سنت (چرا ننوشتند در حین درس)پرهیز کنند.

بر اساس گزارش این سایت، ماجرا از آنجا آغاز شد که آیت‌الله العظمی وحید خراسانی در حین درس، روایتی از کتاب تفسیر کبیر امام(چرا لفظ امام را به کار بردند؟) فخر رازی را قرائت کردند(چرا ننوشته برای چه هدفی؟) و در حین قرائت این روایت، درباره خلیفه دوم اهل تسنن، عمر بن خطاب، پس از نام ایشان، عبارت (رضی‌الله عنه)(چرا ننوشته برای حفظ امانت در نقل؟) را به کار بردند. پس از این عده‌ای از طلاب با صدای بلند کلماتی را خطاب به خلیفه دوم بیان کردند که این عمل با واکنش صریح حضرت آیت‌الله العظمی وحید خراسانی روبه‌رو شد.

خبرنگار ما گزارش کرده است که در همان هنگام، این مرجع تقلید شیعیان، با عصبانیت خطاب به طلاب توهین کننده فریاد زدند: مگر نگفته بودم سر درس من از این گونه کلمات به کار نبرید!(چرا علتش را ننوشتند که به علت پخش سی دی این جلساتن آیه الله وحید در مناطق سنی نشین است)

علی

اردیبهشت ۷م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۳۲ ق.ظ    


اما ببینیم واقعیت از چه فرار بوده و بگوییم چه قدر بد و معکوس این خبر را منتشر کرده اند:

آنچنانچه من از شاگردان درس خارج ایشان پرسیدم از این قرار است

ایشان یک ماه است که دارند با توجه به منطق و کتب اهل سنت کفر عمر ابن خطاب را اثبات می کنند و بیشتر محور بحثشا ن کتب فخر رازی است

در چند جلسه پیش ایشان حدیثی را برای رد به اهل سنت خواندند که در نقل آن حدیث به علت حفظ امانت از کتاب فخر رازی کلمه رضی الله عنه را بعد از خلیفه دوم به کار بر دند

وبعضی از طلاب در این هنگام به خلیفه دوم لعن کردند آیه الله وحید گفتند گفته بودم سر درس این کار را نکنید

دقت کنید آیه الله وحید نگفتند لعن به خلیفه دوم مردود است همانطور که بعضی از سایت ها عنوان خبر را این چنین نوشتند بلکه گفتند در فضای عمومی درس این کار را نکنید اما چرا؟

این حرف را آیه الله وحید بیست سی بار زده اند در درسشان چون این مطالب آیه الله وحید در مناطق سنی نشین پخش می شود لذا نباید لعن و…. در وسط درسشان گفته نشود

متاسفانه سایتهای خبری به جای اینکه در سایتشان بنویسند آیه الله وحید دارند کفر عمر را اثبات می کنند در این یک ماه

یک جوری نوشتند که انگار آیه الله وحید مخالف تبری به طور مطلق است متاسفانه

من به چند واسطه اطلاع دادم که این نوع خبر رسانی را توسط سایتهای خبری به پسر آیه الله وحید براسانند که انشا الله با واکنش آیه الله وحید روبه رو شود . انشا الله

عبد

اردیبهشت ۷م, ۱۳۹۰ در ۹:۳۳ ق.ظ    


رضی الله عنه را به عنوان حرف فخر راضی و در مقام دست نبردن در نقل قول عنوان کرده اند. لعن هم به این دلیل گفته اند اونجا نگویند که صدای طلاب همراه سخنرانی ایشان ضبط میشد و بهانه ای میشد برای فشار بر آیت الله وحید از طرف بعضی ها و احتمالا تعطیلی درس ایشان وگرنه همگان از شدت بیزاری و تنفر ایشان از عمر و عمریون آگاهند.

حسین..........

اردیبهشت ۷م, ۱۳۹۰ در ۱۰:۲۱ ب.ظ    


من هم با نظر جناب عبد موافق هستم
رضی الله عنه را به عنوان حرف فخر راضی و در مقام دست نبردن در نقل قول عنوان کرده اند. لعن هم به این دلیل گفته اند اونجا نگویند که صدای طلاب همراه سخنرانی ایشان ضبط میشد و بهانه ای میشد برای فشار بر آیت الله وحید از طرف بعضی ها و احتمالا تعطیلی درس ایشان وگرنه همگان از شدت بیزاری و تنفر ایشان از عمر و عمریون آگاهند.
همین الان با این وضعیت روزنامه های دوم خردادی خوندن داره که از کاه چه کوهی ساختن
اگه ایشون این برخورد رو با اون طلبه نمیکرد خدا میدونه که چه چیزایی گفته میشد
بصیرت بصیرت

hamed

اردیبهشت ۸م, ۱۳۹۰ در ۱:۱۹ ق.ظ    


همگان از شدت بیزاری و تنفر آیت الله العظمی وحید خراسانی از عمر و عمریون آگاهند.

امید

اردیبهشت ۸م, ۱۳۹۰ در ۱۰:۳۰ ق.ظ    


دوستان خوبم بهتر است کمی به عقب برگردیم کجای تاریخ دیده اید که امیرمومنان کسی را سب ولعن کند وناسزا بگوید ؟جالب است یادداور شوم امیر مومنان موقعی که عده ای از افراد سپاهش به افراد معاویه فحش وناسزا می گویند امیر مومنان چه می گووید:انی اکره لکم ان تکونوا سبابین!من برای شما زشت می پندارم که دشنام دهنده باشید.حضرت امیر می فرماید :اللهم اصلح ذات بیننا وبینهم واهدهم من ضلالتهم.خدایا زمینه صلح بین ما وانها را فراهم کن واز گمراهی نجاتشان بده.نمیدوم کدوم دین یا مذهبی وجود داره که توهین ولعن کردن از ارکانشه؟اقایون دین برای تقویت برادری وپیوند قلبها امده نه فحش وناسزا وایجاد نفرت وکدورت.من کاری به اقای خراسانی ندارم اما معتقدم هیچ ایرانی مسلمان وبافرهنگ!به کسی یا چیزی توهین نمی کنه

عبد

اردیبهشت ۱۴م, ۱۳۹۰ در ۲:۴۵ ق.ظ    


http://www.shia-news.com/fa/pages/?cid=20684

الحق

اردیبهشت ۱۵م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۵۵ ق.ظ    


اما خبر منتشر شده دارای انحرافاتی است مثلا نوشته اند که ایشان با عصبانیت خطاب به طلاب توهین کننده فریاد زدند: مگر نگفته بودم سر درس من از این گونه کلمات به کار نبرید!

اولا فریاد زدن در کار نبود و همان گونه که در فایل صوتی نیز قابل شنیدن است با همان تن صدای قبل گفتند:

بنا شد در این بحث؛ این کارها ممنوع است. بحث، بحث علمی است، آن هم طرف، همچو افرادی است و ماهم منطقمان منطق و حکمت است.

ثانیا ایشان متن کتاب فخر رازی را می خواندند که نوشته است:

و ههنا نوع آخر من التمتع مکروه و هو الذی حذّر عنه عمر رضی الله عنه و قال متعتان کانتا علی عهد رسول الله صل الله علیه و سلم و انا انهی عنهما واعاقب علیهما متعه النساء و متعة الحج.

کلمه «رضی الله عنه» مربوط به کلام فخر رازی است هم چنان که صلوات بر پیامبر نیز توسط ایشان به همان صورت که مکتوب است قرائت شد پس ایشان از خودشان چیزی اضافه نکردند. خدا رحم کند به عالم خبر و خبررسانی و هم چنین تحلیل های ناشی از نقص در خبررسانی و قضاوت های ناشی از آن!

فایل صوتی آن را نیز می توانید از اینجا گوش کنید، ( کم حجمه . حتما دانلود کنید )
http://f.manmote.com/sot/vahid.mp3

تاکنون هیچ عکس العملی از ناحیه دفتر ایشان نسبت به این امر صورت نگرفته، و همان گونه که مشهور است ایشان از رسانه ای شدن پرهیز می کند. تصور کنید که درباره سایر امور نیز اگر این گونه باشد آیا می توان پاسخ قضاوت های نادرست را روز قیامت داد؟

ابراهیم محمودزاده ازبری

اردیبهشت ۲۹م, ۱۳۹۰ در ۱۰:۳۶ ق.ظ    


سلام
سب و فحش با لعن فرق دارد در آیات قرآن از لعن استفاده شده است بسیار زیاد اولئک یلعنهم الله و یلعنهم اللائنون سوره بقره آیه ۱۵۹ و همچنین ۱۶۱ نمونه هایی از آن می باشد سب و فحش به معنای به کار بردن کلمات زشت و شرم آور که هر انسانی از آن بدش می آید ولی لعن به معنای اعلان بیزاری و تنفر است و اعلام موضع می باشد برائه من المشرکین نمونه ای از اعلان است

احسان

اردیبهشت ۳۱م, ۱۳۹۰ در ۷:۲۹ ب.ظ    


سلام به همگی
بابا خیلی شلوغش کردین. منم اولش خوندم همچین چیزهایی رو تعجب کردم، بعدش که به فایل صوتیش گوش کردم دیدم که اصلا این خبرها نبوده.
ایشون داشتن متن کتاب رو میخوندن. تو متن کتاب هم که معلومه نوشته ی گروه ضاله عمری است، همچین چیزی مینیویسه دیگه. نمیگه عمر لعنه الله علیه که!
اما ایشون نظرشون رو در سایتشون بیان کردن، با این مضمون که نظر ایشون نظر زیارت عاشوراست. در زیارت عاشورا هم ابو بکر و عمر و عثمان رسما لعن شدند.
اللهم العن ابابکر و عمر وعثمان
ان شاالله
در ضمن لعنت به هرچی خائن به حضرت فاطمه (س) است، اونایی که میخوان با پیروان قاتل حضرت زهرا “وحدت” کنن!

احسان

اردیبهشت ۳۱م, ۱۳۹۰ در ۷:۴۸ ب.ظ    


من واقعا متاسفم که بعضی ها چقدر بی سوادن!
یه عده که اصلا فرق سب و لعن رو نمیدونن! اونایی که فکر میکنن اسلام لعن نداره، بهتر یکبار هم که شده این کتاب عظیم رو مطالعه کنن! اصلا من با جرات میتونم بگم که لعن هم از سنن پیامبر اکرم واهل بیت معصوم ایشونه. و خداوند هم در قرآن عمر و ابوبکر رو لعن کردهو حتی عمر رو بیعقل خوانده! و تاریخ اسلام پر از نفرین های پیامبر و امامان نسبت به کافران و فاسقانه!
بابا تورو خدا یکم مطالعه کنین! شیعه با هیچ گروه ضاله ای وحدت نداشته، نداره، و نخواهد داشت. ما چگونه از عمر و ابوبکر تعریف کنیم در صورتی که حضرت فاطمه فرمود من لعن بر شما رو در نمازهام ترک نمیکنم. به خاطر همین دو کافره که هنوز هم که هنوزه حتی محل قبر سیده النساء العالمین معلوم نیست!
اونوقت یه عده میان از وحدت صحبت میکنن!
واقعا باعث خجالته! برید ببینید تو کتابهای خود فرقه عمریه در مورد این کافر زنا زاده چی نوشته. الآن باز احتمالا میگید توهین کرد! در صورتی که به دزد، دزد گفتن توهین نیست ، حقیقته! توهین اونه که همین کافر نسبت به پیامبر اکرم انجام داد، در حالی که پیامبر اکرم در بستر رحلت بود و از اینها کاغذ و فلم میخواست، همین کافر پیامبر خاتم و فخر عالم رو “مجنون”(العیاذ بالله) خواند… توهین اینه. و همین یک حدیث که در جاهای متعدد در صحیح بخاری کذاب آمده برای اثبات کفر عمر مکفیه!
و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

دانیال

خرداد ۵م, ۱۳۹۰ در ۷:۱۶ ب.ظ    


احسن اقااحسان احسن

hamed 2

تیر ۱۹م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۲۷ ب.ظ    


آفرین به حامد!!!!
آیه الله وحید نور چشم ما شیعیان آگاهتر از آنند که مثل عمری را تمجید کنند……………………………………………………………………………….

امیرعلی

تیر ۲۲م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۵۴ ق.ظ    


ببینید چه راحت توعصر ارتباطات هم میشه راحت حرف استوانه ای مثل وحید خراسانی بزرگ را تحریف کرد.خدا مارا از شر فتن آخرالزمان حفظ کند به برکت لعن بر بنیانگزاران سقیفه.

علوی

مرداد ۲۵م, ۱۳۹۰ در ۲:۰۵ ب.ظ    


من یکی از شاگردان ایشان هستم ودر درس ایشان شرکت میکنم چنین چیزی را ما که نشنیدیم شاید برای شنیدن این مطالب گوش باطنی لازم است که ما نداریم!!!!

karim

مهر ۱۸م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۳۰ ق.ظ    


این آقای مرجع تقلید جواب فاطمه زهرا را چگونه خواهند داد؟؟؟

محسن

آبان ۹م, ۱۳۹۰ در ۸:۴۳ ب.ظ    


من آن روز سر درس حضور داشتم. آقای الحق دقیق نقل کرده.منظور ایشان این بود که الان بحث علمی است وبا برهان واستدلال کفر عمر را ثابت میکنیم.مجلس لعن جای خود

کارمند

آذر ۱۱م, ۱۳۹۰ در ۱۰:۳۰ ب.ظ    


با سلام
باید تلاش کنیم که حقایق تاریخی را بشناسیم و وقتی شناختیم واقعیت را قبول نماییم.

محمد

آذر ۱۳م, ۱۳۹۰ در ۳:۴۷ ب.ظ    


باسلام جناب آقای علی!
این همه علت وچرای که گفتید از کجای سخن این مرجع بزرگ در آوردید؟اگه قرار به تفسیر است در تفسیر احتمال مخالف نظر شما هم وجود دارد.
آیا این تفسیر که شما کردید واقعا منظور این مرجع بزرگ است؟ از کجا از باطن ایشان اطلاع پیدا کردید؟
کسی هم نگفته ایشان با این اظهار نظر قصد این را دارد که عمر را پاک جلوه دهد. چرا این احتمال را نمی دهید که این بزرگوار برای حفظ مصالح این کار را جایز نمی داند؟ اینکه واضح از سخنان ایشان پیداست شما چرا این ور وآن ور زده در صدد بیان باطن ایشان هستید؟ عمر بد ولی اطاعت از حرف ایشان واجبه اینکه در درس این حرف را گفته از کجاش می فهمید که در جای دیگر باید این کار کرد؟!سخنان بزرگان را لطفا با دید خود معنا نکنید.

علی

دی ۳م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۳۰ ق.ظ    


سلام ببخشید شما اعتقادی به حضور امام زمان(عج)دارید اعتقادی به نظارت خدا دارید به مرگ وروز قیامت چی اگه اعتقاد ندارید که هیچ وگرنه چرا این قدر اصرار به تحریف سخنان ایت الله وحید دارید رضایت مخلوق رو به رضایت خالق نفروشید که بسیار ضرر کرده اید

علی

دی ۴م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۲۶ ق.ظ    


salam
برای تحلیل صحیح همیشه یک فرمول را به یاد داشته باشیم دشمن اعم از شیطان یا کسانی که من دون الله را پرستش می کنند از کدام گفته شاد می شوند به نظر من اگر مقدسات اهل سنت را لعن کنیم دشمن شاد می شود – شما چه نظری دارید- علی تبریز

مجذوب عشق

دی ۲۲م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۴۶ ب.ظ    


سلام خدمت همه دوستان.تبری همیشه جزاسرار اهل بیت{ع} بوده.یه سوال ازتک تک عزیزان دارم ایاشمادوست داریداسرارشخصی شمابین همه فاش بشه؟؟؟مشخصه هیچکس دوست نداره اینکارراجع بهش انجام بشه.توقران ایه ای هست که دقیقانمی دونم ادرس این ایه کجاست ولی مضمونش اینه.{خدابه مسلمونها خطاب میکنه:ای مسلمانان مبادابه بتهای کافران توهین کنیدکه انهاهم ازروی جهل به خدای شماتوهین کنند}پس چرامابیایم به خلفای اهل سنت درملاعام توهین کنیم که اونهاهم به مقام شامخ حضرت زهراسلام الله علیه وبچه های اون حضرت اهانت کنن.درضمن من مطمینم نظر ایت الله وحید هم همین هست.

م م ش

دی ۲۵م, ۱۳۹۰ در ۱۰:۳۰ ب.ظ    


من واقعا عاشق ایشون هستم وبودم ولی صددرصد این خبر شایعه ای بیش نیست خدا دشمنان ایشان رولعنت کنه

هادی

بهمن ۵م, ۱۳۹۰ در ۱:۵۱ ق.ظ    


من بعید میدونم مجعی به بزرگی و دانایی /آیت الله سیستانی و آیت الله وحید پیدا بشه واینکه ایشون اصلا امکان نداره که مخالف لعن به ضالمین وقاسبین باشن اصلا و ابدا این خبر حقیقی نیست

ساحل

اسفند ۳م, ۱۳۹۰ در ۱:۰۴ ق.ظ    


شما مدام سنگ وحدت شیعه و سنی رو به سینه بزنید و اجازه بدید سنی ها خواهران و برادران شیعه شمارو بکشند تا با سر بریدن سه شیعه به بهشت برن.
از این وحدت تا به حال چی عاید شیعه شده که شما اینقدر داعیه دار وحدت شیعه و سنی هستید؟
هنوز جای زخم سیلی صورت مادر تو دل بچه شیعه هاست اونوقت شما از قاتلش طرفداری کنید
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک

محمد علی محسن زاده

اسفند ۱۱م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۰۳ ق.ظ    


اولا قران کریم دشنام به کفار را جایز نمی داند زیرا زمینه اهانت به مقدسات فراهم می شود.
ثانیا اقای وحید باید توجه کند که خونهای بیگناهان شیعه که بواسطه لعن خلفای اهل سنت
ریخته می شود به گردن اوست،ومقابله به مثلی که توسط بعض اهل سنت نسبت به حضرات معصومین (صلوات االله علیهم اجمعین ) داده می شود گناه اکبر الکبائری است که این فرد مرتکب می شود .
امید است تاعمرش باقی است موفق به توبه شود وبا تبعیت از امام خامنه ای روحی فداه صریحافتوای به حرمت لعن بر خلفائ اهل سنت را صادر نماید وبیش از این زمینه لعن ال الله رافراهم نیاورد.

بهاری

فروردین ۱م, ۱۳۹۱ در ۱۰:۰۲ ق.ظ    


جناب م.م.ش، اصل این خبر شایعه نیست اما نقل صاحب این وبلاگ صحیح نیست و منظور جناب وحید دام ظله، این نبوده که او در اینجا نوشته. ایشان منظور جناب وحید را درست متوجه نشده است

علی

فروردین ۱۱م, ۱۳۹۱ در ۱:۳۵ ق.ظ    


همیشه افرادی سودجو هستند که برای اثبات ن ظراتشون مجبورند از این آبهای گل الود ماهی بگیرند.سعی کنید از این دسته نباشید .و اگر واقعا مدافع اون شخص
(خلیفه ی دوم هستید)یا معتقد هستید که نباید در موردشون حرفی زد. امیدوارم باهمان خلیفه محشور بشید.
جناب وحید حرفی زدند و شما برداشت اشتباه خودتون رو به خرد دیگران ندید.

یک رهگذر

فروردین ۲۴م, ۱۳۹۱ در ۱:۳۷ ب.ظ    


تاسف برای این سایت و آدمهائی که توش فعالیت میکنند! تاسف برای این آقائی که اسمش محسن زاده ست نه حرمت رهبری رو میدونه (به نام حفظ جان شیعیان ونه شیعه) ونه حرمت مرجعیت شیعه رو میشناسه! امان از جهل آدمهای بیفکر وضعیف و پر مدعا!بهتره برید توبه کنید

عماد

فروردین ۲۴م, ۱۳۹۱ در ۲:۳۸ ب.ظ    


اگه راست میگید کلیپش رو بذارید
اگر مدرک محکمی ندارید از چنین ادعای سنگینی بپرهیزید

محب

فروردین ۲۹م, ۱۳۹۱ در ۸:۳۵ ب.ظ    


اولا نوع سخن با این برداشتی که در خبر نوشته شده نیست
دوما کسانی که با قضیه احساسی برخورد میکنید و متن های شما سرشار از غلط املایی است فکر کنم مراجع بزرگوار حداقل یک مقدار اطلاعاتشان ازشما بیشتر است و اختلافاتشان هم مبنایی است و با دلیل
دوستی که گفتی جای سیلی روی صورت بچه شیعه هاست باید بگم در حادثه خانه حضرت زهرا کسی حضور داشت که اصل و اساس اسلام و شیعه است و قدرتش هم از تو که سینه چاک میکنی بیشتر بود ولی ایستاد و نگاه کرد
آیا علی علیه السلام هم برای وحدت این کار را کرد ؟!!
پس درک این مطلب فهم زیاد میخواهد

محسن

فروردین ۳۰م, ۱۳۹۱ در ۹:۵۶ ق.ظ    


من بی خیال حرمت مادر نمی شوم
با دشمن علی برادر نمی شوم

میثم

اردیبهشت ۵م, ۱۳۹۱ در ۸:۱۰ ب.ظ    


تشریف ببرید و استغفار کنید.اگر حضرت آیت الله وحید خراسانی از قول خودشان گفته باشند عمر رضی الله عنه بنده از دین خارج می شوم.مگر می شود کسی که در راس مخالفت با دشمنان اهل بیت هست از آنها این چنین یاد کند؟ توبه کنید به درگاه خداوند

محمد

اردیبهشت ۷م, ۱۳۹۱ در ۱۲:۲۷ ب.ظ    


خواهشا ایت الله وحید خراسانی رو به وحدت اسلامی که در واقع وحدت سیاسی هست نچسبونید.
اسلام یعنی ولادت امیالمومنین (ع) تاسف برای اهل سنت که فقط اسم اسلام را با خود یدک میکشن، و تاسف برای ما شیعیان که به خوبی و بامعرفت امیرالمومنین (ع) را درک نکرده و کوتاهی از مات سر میزند.
ما از حق فاطه زهرا (س) با جدیت دفاع میکنیم.
راس فساد و فتنه از همون حرام زاده ها بوده و الان آمریکا و اسرائیل خائن و جنایتکار برگرفته از فتنه ی ابوبکر و عمر لعنت الله علیه هستن، چشمان خود را نیز باز کنید.
لعنت خدا بر عمر و ابوبلکر و عثمان.
لعنت خدا بر دشمنان اهل البیت علیه السلام.

هادی

اردیبهشت ۲۷م, ۱۳۹۱ در ۱۱:۱۱ ب.ظ    


اقا حرفها را تعریف نکنید اقا منظورشان مقام عمر نبوده بلکه متن کتاب را قرائت فرمودند

مهدی بلژیک

خرداد ۳۰م, ۱۳۹۱ در ۸:۵۰ ق.ظ    


گر به خلقت خلقت زهرا ()نبود خلقت دنیا و مافی ها نبود
گر چه مولا خود دلیل خلقت است لیک بی زهرا جهان بی علت است
مرد نا حسابی هر جور دروغی رو خدا ببخشه دروغی که وصل به دستگاه اهلبیت (عع ۰۰) بشه رو محال ببخشه ـدر ثانی با روز فرحتالزهرا چه میکنی ؟ خوب البته که منکرش ؟؟؟

عباس

مرداد ۱۰م, ۱۳۹۱ در ۱۲:۱۳ ب.ظ    


بسم الله.چنین فتاوایی رادرسایت خودشان ندیدم.اگر لعن خلفا حرام بود صراحتا میفرمودند

م.ح

مرداد ۳۰م, ۱۳۹۱ در ۱۱:۱۸ ب.ظ    


خداوند در قران می فرمایند «ولعنه الله علی القوم الظالمین» کی گفته ما در اسلام لعن نداریم و قوم ظالم همونایی هستند که دختر پیامبر خدا و همسر و فرزندان او را نسل به نسل به شهادت رساندند اللهم العن الجبت و الطاغوت

سعید

شهریور ۲۵م, ۱۳۹۱ در ۲:۴۱ ب.ظ    


مرجع وایت الله به تمام امور اشناست وباید به انان اعتماد کرد.و ایت الله هیچ گاه بد اسلام را نمی خواهد.امام زمان نگه دارتان باشد

محب الحسین

مهر ۳م, ۱۳۹۱ در ۱۱:۴۰ ق.ظ    


توهین نمودن به خلفای اهل سنت کاری اشتباه است همانطور که گفتن کلمه رضی الله عنه در مقام خلیفه دوم کاری اشتباه است ولی گفتن چنین کلمه ای در مقام شافعی می تواند مناسبت داشته باشد

alireza

آبان ۲۸م, ۱۳۹۱ در ۲:۳۳ ق.ظ    


خدا لعنت کند کسانی را که بخاطر پیش برد اهداف سیاسی وحزبی خودشان از مطالب و فرمایشات حضرت آیت الله العظمی جناب آقای خراسانی که جانم فدای ایشان باد و مراجعی چون ایشان سو استفاده کرده و آنچه خود میخواهند را به خورد مردم میدهند.کاش قیامت را قبول داشتند و از روی ۱۴ معصوم شرم میکردند.

بهزادمحمودیان

دی ۷م, ۱۳۹۱ در ۱۰:۱۷ ب.ظ    


حضرت علی (ع)میفرماید امام نا حق دشنام ندهید تا امام بر حقتان را نهسزا ندهند اعمال همه انسانها در قیامت و در محضر پروردگار مشخص میشودو قضاوت در این دنیا در مورد اعمال دیگران کار پسندیدهای نیست

کریم عساکره

دی ۱۵م, ۱۳۹۱ در ۱۱:۳۱ ب.ظ    


یاالله.

اگرولایت فقیه روقبول دارید هرچه میگویند گوش دهیدوعمل کنید.دیگرنیازی به مشاجره نیست …
هرچه حضرات آیات دستوربدهند بر روی چشم.
لبیک یاخامنه ای

فاطمه

دی ۱۷م, ۱۳۹۱ در ۳:۵۵ ق.ظ    


سلام به هرنحوی که شد دراین متن تحریف کردید.

مسعود

بهمن ۹م, ۱۳۹۱ در ۲:۳۱ ق.ظ    


باسلام به همه دوستان این بغض دشمنان اهل بیت که دردلهای شوماجاریست ستودنیست ماباوهابی وسلفی وناصبی برادرنمیشویم اماهمه فرق اهل سنت بدنیستنددرماکوبه احترام حضرت زهراسلام ا…علیهاسنیهاعروسی نمیگیرندبحث وحدت مابااینهاست وگرنه خودحضرت آقامقام رهبری حفظ ا…هم سیدفرزندحضرت زهراهستندایشان فاطمیه عزادارندخودشان گفتندحوائج بزرگ راازمادرمان حضرت زهرامیگیرند امادراین شرایط حساس وطوفانی دشمنی درست است؟کاردرست راآقاوحیدکرده اند ومن هم موثق اینرامیدانم نظرایشان نظرزیارت عاشوراست نظرلعن زیارت عاشورااین رویکی ازدوستان ازایشان حضوری پرسیدندخداتمام مراجع به جزصادق شیرازی روبرای مانگه دارداللهم عجل فی فرج…

علی

بهمن ۲۳م, ۱۳۹۱ در ۱۲:۱۵ ب.ظ    


به آقای سیستانی هم دروغ می بندید.شماها دیگه خیلی وقیح هستید

حسین

بهمن ۲۹م, ۱۳۹۱ در ۵:۲۴ ب.ظ    


ادم بعضی حرف ها رو میشنوه تعجب میکنه من فکر نمیکنم اقای وحید چنین حرفی زده باشه لعن علی عدوک یا علی اولی دومی سومی هر کی بغض نسبت به دشمنای خانم فاطمه{ع}و اهل بیت نداشته باشه اصلا ادم نیست چه برسه که شیعه باشه اقا احسان دمت گرم

پاسخ بدهید

نام شما *

ایمیل شما *

وب سایت